Mocne bóle żołądka przy Zespole Jelita Drażliwego

Witam! U mojego męża wykryto zespół jelita drażliwego, zażywa przepisane lekarstwa, wprowadziliśmy lekkostrawną, bezglutenową dietę. Jednak od kilku dni ma bardzo mocne bóle żołądka (jakby go ktoś mocno uderzał), wodnistą biegunkę i jest osłabiony. Czy może być to związane z nieodpowiednio dobranymi lekami czy może to być spowodowane jeszcze czymś innym?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy mogą wskazywać na infekcję wirusową, proszę pamiętać o odpowiednim nawadnianiu. Można dołączyć do diety gotowany ryż i banany. W przypadku nieustępowania objawów, zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam