Mocny ból w dolnym odcinku kręgosłupa i zaburzenia czucia w nogach

Witam! Mam 30 lat i od pol roku cwicze rekreacyjnie mieszane sztuki walki. Wczoraj w trakcie wykonywania jednego z cwiczen poczulem mocny bol w dolnym odcinku plecow po czym wstalem z maty ale nogi tak mi sie trzesly, ze nie moglem ustac wiec kleknalem. Mialem wtedy wrazenie, ze przez ok 2-3 sekundy nie moge ruszyc nogami. Po tym czasie to minelo i poczolem silne mrowienie i odzyskalem czucie. Czy w trakcie wykonywania tzw mostka moglem urazic jakis nerw czy rdzen? Prosze o odp co to moglo byc.

Witam,

najprawdopodobniej w wyniku urazu doszło do podrażnienia struktur nerwowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa i w konsekwencji do opisanych przez pana zmian neurologicznych.
Dolegliwości tego typu mogą mieć przewlekły przebieg i zmienne nasilenie. Zazwyczaj są związane z patologią krążka międzykręgowego.
W razie utrzymywania się dolegliwości wskazana jest konsultacja neurologiczna lub ortopedyczna połączona z badaniem fizykalnym.
Sugeruję oszczędzający tryb życia.