Mój cel to schudnąć 10 kg w 2-3 tygodnie: jak zacząć?

Witam, mam 11 lat, wzrost 150 cm i ważę 45 kg. Bardzo chciałabym schudnąć, każdy mi mówi, że jestem gruba, ale jak wpadnę na pomysł, aby się odchudzać, to każdy mi mówi, że jestem jeszcze na to za młoda itp. Wcześniej podejmowałam próby odchudzania się, ale bez żadnych diet, tylko chciałam ograniczyć słodycze, ale to było tylko na marne, bo nie mogłam się powstrzymać od czipsów, cukierków, batonów itp. U mnie w rodzinie występuje nadwaga, ale to dotyczy tylko 1 osoby. Nie chodziłam do lekarza, ani dietetyka w sprawie otyłości.

Rano wstaję o siódmej, jem na śniadanie płatki na mleku, potem w szkole ok. godz. 11:30 jem kanapkę z wędliną, na obiad jak już wrócę do domu o godz. 15:00 jem ziemniaki, kotleta schabowego i do tego jakąś sałatkę i herbatę. Do herbaty dodaję przeważnie 2 i pół łyżeczki cukru, potem po obiedzie jem coś słodkiego lub jakiś owoc. Kolację jem o godz. 18:00 lub 19:00, są to 2 kanapki z pasztetem i ogórkiem kwaszonym. Piję zawsze colę, jakieś soki, przeważnie pomarańczowe, herbatę i jakieś słodkie napoje gazowane. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Bardzo proszę Was o pomoc, to jest dla mnie naprawdę ważne.

Witam serdecznie!

Faktycznie jesteś jeszcze za młoda na stosowanie jakichkolwiek diet ograniczających. Jeżeli chciałabyś schudnąć musisz jedynie wykluczyć niektóre produkty ze swojej diety. Wysoce niewskazane są cukierki, batony, chipsy i inne tego typu produkty. Spodziewam się, że poranne płatki nie są otrębami, tylko chrupkami kukurydzianymi reklamowanymi w telewizji, które zawierają dużo tłuszczu i cukru, co dodaje wiele dodatkowych kalorii. Obiad złożony z kotleta w panierce także nie sprzyja utrzymaniu masy ciała. Jeżeli zależy Ci na "zrzuceniu kilku kilogramów" powinnaś ograniczyć tego typu produkty na rzecz owsianek, zup mlecznych, owoców, warzyw oraz mięs grillowanych, gotowanych, pieczonych w małej ilości tłuszczu.

Porozmawiaj z mamą na temat swoich planów żywieniowych, a na pewno odłoży jednego kotleta dla Ciebie wg odpowiedniego przepisu. Zakazane jest także spożywanie tak dużych ilości napojów gazowanych. Jedna szklanka coli czy soku to prawie 100 kcal. Zamień słodzone napoje na wodę. Ograniczenia te na pewno pozwolą Ci schudnąć.

Pozdrawiam.