Mononukleoza a białaczka

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Mam 18 lat. Od około pół roku jestem osłabiona (potrafię spać bez przerwy przez 15 h, mimo iż zawsze byłam "rannym ptaszkiem"), mam zmniejszoną odporność, szybko się męczę. Dwa tygodnie temu zachorowałam na anginę. Mam powiększoną wątrobę oraz śledzionę. Zrobiłam badania krwi. Okazało się, iż mam mononukleozę. Czy mimo stwierdzonej mononukleozy mogę mieć białaczkę? Dodam, iż krwinki białe mam całkowicie w normie, mam jednakże zawyżone OB [30 mm], limfocyty [56%], komórki LUC [5,8%], płytki krwi [429 000] oraz zaniżone neurocyty [35%], EO [0,7%] oraz segmenty [36%]. Pozostałe wyniki łącznie z sodem, potasem, chlorkami i nabłonkami [płaskie - liczne] są w normie. Czy takie wyniki badań są spowodowane moim dodatnim wynikiem na mononukleozę, czy może być to jednak białaczka? Wizytę kontrolną mam dopiero w poniedziałek, a bardzo się stresuję. Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wyniki wskazują faktycznie na mononukleozę. Białaczka jest schorzeniem nowotworowym, w którym dochodzi do zaburzenia wszystkich parametrów morfologii - a więc nie tylko liczba leukocytów lub rozmaz są nieprawidłowe, ale także dochodzi do obniżenia hemoglobiny (anemia), zmniejszenia liczby płytek krwi (małopłytkowość) oraz innych zaburzeń.

W przypadku mononukleozy ważny jest okres rekonwalescencji. Proszę zadbać o odpoczynek, prawidłową dietę i nie zamartwiać się na zapas, ponieważ nic nie wskazuje u Pani na białaczkę.

Pozdrawiam serdecznie