Morfologia przy bólach brzucha i głowy

Dzień dobry.10latek miewa bóle głowy i brzucha co kilka kilkanaście dni.Czasem bóle kończą się wymiotami zwykle treścią płynną to co wypije w trakcie bólu.Ból głowy lokalizuje w okolicy czoła, ból brzucha-zatacza ręką pępek. W morfologii parametry poza normą:MCV 88fl (norma: 72-87);P-LCR 44,2% (norma13-43); rozmaz mikr: gran.zasadochłonne:2% (norma0-1);monocyty8% (norma1-6).Reszta w normie.Kał na pasożyty i lamblie 3xujemny.USG brzucha ok. Proszę o pomoc co może być przyczyną tych bólów.

NEUROLIZA polega na wyłączeniu funkcji nerwu czuciowego czy korzeni nerwowych. Może być wykonana farmakologicznie przez wstrzyknięcie leków okresowo lub trwale uszkadzających nerw, Można też wykonać termolezję, uszkodzenie nerwu lokalnym " przypaleniem", aby wyłączyć odcinkowo ból. Powoduje zwykle trwałe uszkodzenie, znosi czucie bólu w danym odcinku, ale pozostawia "odrętwienie". Zależy od rodzaju, miejsca i rozległości zabiegu.
WSKAZANIA do NEUROLIZY zależne od nasilenia dolegliwości bólowych i pełnego wywiadu, historii leczenia pacjenta i oceny klinicznej. Warto omówić z Neurochirurgiem czy Anestezjologiem wszystkie aspekty planowanego zabiegu.

10-latek miewa bóle głowy i brzucha co kilka kilkanaście dni. Czasem bóle kończą się wymiotami zwykle treścią płynną to co wypije w trakcie bólu. Ból głowy lokalizuje w okolicy czoła, ból brzucha-zatacza ręką pępek. Prawidłowe wyniki badań krwi i USG brzucha, nie wykryto pasożytów w kale
W morfologii parametry poza normą:MCV 88fl (norma: 72-87);P-LCR 44,2% (norma13-43); rozmaz mikr: gran.zasadochłonne:2% (norma0-1);monocyty8% (norma1-6). Reszta w normie. Kał na pasożyty i lamblie 3xujemny.USG brzucha ok. Proszę o pomoc co może być przyczyną tych bólów. Dotyczy: Ból głowy, Rozmaz krwi obwodowej, Ból brzucha, Interna, Hematologia Kobieta, 38 lat, Warszawa
Podejrzewam, że 10 latek ma bóle migrenowe. Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, pełny wywiad i badanie ; od jak dawna występują takie bóle głowy i brzucha?
MIGRENY U DZIECI zaczynają się wcześniej, u chłopców nawet w wieku przedszkolnym, u dziewcząt zwykle w okresie dojrzewania;
Warto zebrać wywiad czy ktoś w rodzinie miewa MIGRENY. Szansa na odziedziczenie migreny po 1 rodzicu wynosi 50%, a jeśli w obu rodzinach występują migreny, szansa na podobne bóle u dziecko rośnie do 75 procent!
Migreny u dzieci są często obustronne, krótsze, z towarzyszącymi mdłościami, wymiotami, nadwrażliwością na światło, dźwięk i zapachy. Równoważnikiem migren bywają często bóle brzucha, tak zwane "migreny brzuszne" u dzieci. Często współistnieje choroba lokomocyjna, nadwrażliwość na hałas i ostre światło .
Dzieci bywają nadwrażliwe, mają lęk , czują się wyłączone przez ból i mdłości.
Konieczne uspokojenie, zapewnienie odpoczynku w cichym, zaciemnionym miejscu, podanie płynów, prostych leków przeciwbólowych jak paracetamol, może w czopku; chłodny kompres na głowę. Bardzo ważną rolę odgrywa poczucie wsparcia, zrozumienia i bezpieczeństwa !