Ataki paniki, wymioty i stany bliskie omdleniu a możliwość padaczki skroniowej
Czy mogę cierpieć na padaczkę skroniową? W ciągu roku miałam dwa epizody straszliwego dejavu, związanych z tym ataków paniki, wymiotów, stanu bliskiego omdlenia. 5 lat temu miałam robiony rezonans magnetyczny, a kilka miesięcy temu angioMR. Czy gdybym cierpiała na padaczkę skroniową, te badania by coś wykazały?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Witam,
nie napisała Pani co wykazała diagnostyka, przy pomocy rezonansu i angioMR?
Objawy padaczki skroniowej to zaburzenia orientacji, pamięci, koncentracji i komunikacji, również mogą wiązać się z objawami które Pani opisuje. Ten rodzaj schorzenia może być wykryty za pomocą: badania EEG, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej głowy.
Tylko lekarz neurolog na podstawie w/w badań oraz wywiadu lekarskiego jest w stanie zdiagnozować padaczkę i dobrać odpowiednie leki.
pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza