Możliwość pomyłki w usg ciąży

dziekuje bardzo za odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie jak duzo moze sie pomylic np.usg mozliwe jest to ze jest 9-ty miesiac ciazy a badanie usg pokazuje 22 tydzien?

głowa z wodogłowiem może być bardzo duża, jednak obwód brzucha i kość udową pozostają bez zmian . Można zmierzyć pozostałe parametry bez głowy i powinno pokazać ile jest to ciąży. Natomiast dziecko z wadami może być malutkie pomimo 9 miesiąca ciąży( bo jest chore) . Ale przecież musi pani zadać to pytanie lekarzowi prowadzącemu ciąże on odpowie w sposób jasny bo prowadził ciąże od początku.