Możliwość przedawkowania witaminy A

Jesli rano pije lyzke tranu mollers a po poludniu sok z marchwi(naturalny)czy jest mozliwosc przedawkowania wit.A dziekuje

Nie ma możliwości przedawkowania naturalnej witaminy A, sok z marchwi zawiera beta-karoten, czyli związek, z którego organizm tworzy witaminę A. Natomiast tran zawiera witaminę A i zbyt duże spożycie może prowadzić do przedawkowania. Niestety nie wiemy w jakim stopniu witaminy z tranu i innych suplementów się wchłaniają. 1 łyżeczka tranu dziennie jednak nie powinna prowadzić do przedawkowania witaminy A.