Możliwość wyrośnięcia dziewiątego zęba

Witam, czy normalne jest żeby mi zaczął rosnąć 9 ząb (wyczuwam 2 guzki i zgrubienie w górnej szczęce )mimo, że nie mam tam jeszcze 8? Powinienem to jakoś kontrolować i martwić się

Witam.Wyczuwalne zgrubienie może świadczyć ,że jest niewyrżnięty ząb.Skoro nie ma Pan ósemki to może być ósemka.Owszem zdarzają się też zęby nadliczbowe.Może być dodatkowa ósemka,którą Pan nazywa 9 zębem.Potwierdzić lub wykluczyć to przypuszczenie może lekarz dentysta ,który skieruje Pana na badanie RTG /RVG panoramiczne.Lekarz dentysta wykona też badanie stomatologiczne.Martwić się nie ma czym.Mam pacjentkę ,która ma 5 swoich zębów ósmych. Proszę skorzystać z porady w pobliżu miejsca zamieszkania.