Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy możliwe jest wyrośnięcie 9 zęba?

Witam, czy możliwe jest wyrośnięcie 9 zęba? liczę zęby i na dole mam wszystkie wraz z 8, po prawej stronie na dole mam spuchnięte dziąsło i wrażenie jakby rósł mi tam kolejny ząb mimo że nie bardzo jest na niego miejsce..
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na afty

Dzien dobry, czasami u niektórych pacjentów zdarzają się zęby 9. Jest to bardzo rzadkie, i zwykle zęby takie są mniejsze niż 8, częściej zdarza się to w szczęce górnej niż dolnej. Prosze zrobić zdjęcie RTG bo możliwe, że ma Pani stan zapalny kieszonki dziąsłowej i to daje takie objawy.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula

0

Witam.

Sugeruję wizytę stomatologiczną i prześwietlenie. Bardzo rzadko zdarzają się pacjenci z tak zwanymi "dziewiątkami", a jeszcze rzadziej w łuku zębowym jest miejsce, żeby takie zęby spokojnie wyrosły. Jeśli faktycznie za ósemkami jest jakiś ząb, to bardzo prawdopodobne, że będzie musiał zostać usunięty.
Objawy podane przez Panią mogą również sugerować istnienie tzw. kieszeni kostnej za zębem mądrości. W takim przypadku również może się okazać konieczna interwencja chirurga stomatologicznego. Na zdjęciu RTG wszystko powinno być widoczne.

pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy