Czy możliwe jest wyrośnięcie 9 zęba?

Witam, czy możliwe jest wyrośnięcie 9 zęba? liczę zęby i na dole mam wszystkie wraz z 8, po prawej stronie na dole mam spuchnięte dziąsło i wrażenie jakby rósł mi tam kolejny ząb mimo że nie bardzo jest na niego miejsce..

pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula

Witam.

Sugeruję wizytę stomatologiczną i prześwietlenie. Bardzo rzadko zdarzają się pacjenci z tak zwanymi "dziewiątkami", a jeszcze rzadziej w łuku zębowym jest miejsce, żeby takie zęby spokojnie wyrosły. Jeśli faktycznie za ósemkami jest jakiś ząb, to bardzo prawdopodobne, że będzie musiał zostać usunięty.
Objawy podane przez Panią mogą również sugerować istnienie tzw. kieszeni kostnej za zębem mądrości. W takim przypadku również może się okazać konieczna interwencja chirurga stomatologicznego. Na zdjęciu RTG wszystko powinno być widoczne.

pozdrawiam.