MRI kręgosłupa szyjnego

Badanie MRI kręgosłupa szyjnego w sekwencji SE, FSE w obrazach T1, T2 zależnych w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznych. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej Trzony w odc. szyjnym o prawidłowym sygnale Na poziomie C5-C6 cechy centralno- obubocznej wypukliny, bez istotnego modelowania worka oponowego. C7-th1 cechy prawostronnej wypukliny krążka z cechami spłycenia prawego zachyłka korzeniowego . RESZTA BEZ ZMIAN. Proszę o wytłumaczenie i jakiekolwiek rady co to schorzenia, dziękuje : )

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany zaburzają prawidłowy rozkład sił działających na kręgosłup, sprzyjając tym samym między innymi powstawaniu zmian zwyrodnieniowych. Dodatkowo mamy też do czynienia z zmianami przeciążeniowymi. Leczenie obejmuje przede wszystkim rehabilitację. Polecam zabiegi takie jak masaże, laser czy ultradźwięki. Ponadto codzienne powinna Pani/Pan ćwiczyć 3 razy dziennie. Odpowiednie ćwiczenia pokaże każdy, dobry rehabilitant. Warto także skonsultować wynik z neurochirurgiem.