Myśli samobójcze, uczucie pustki i zepsucia u dziewczyny

Witam. Moja dziewczyna zawsze była zamknięta w sobie nie chciała o sobie za dużo rozmawiać, ale ostatnio wyjawiła mi że co noc płacze, ma myśli samobójcze, uważa że wszystko jest złe w niej, że jest zepsuta w środku. Uważa że coś Ją ciągnie 'ku górze" czuje pustkę. Po pytaniu od kiedy tak ma stwierdziła że od zawsze. Nie wiem co robić? wiadomość po prostu z nie spodziewana nie podejrzewałem że coś takiego ukrywa

Mgr Adam Horak Psycholog

Trudno na odległość jednoznacznie rozwiązać przedstawiony problem, tym bardziej, że szuka Pan pomocy w miejsce dziewczyny. Niepokoi mnie to "ciągnięcie ku górze", bo w niektórych regionach naszego kraju mogłoby to sugerować myśli o śmierci. Dziewczyna zwierzyła się z przezywanych problemów, zatem darzy Pana głębokim zaufaniem. Regularne rozmowy z dziewczyną, ale bez nacisków i zbędnych emocji, pomogą zidentyfikować problem i znaleźć jakieś rozwiązanie. Nie możemy przeżyć życia za kogoś, nawet jeśli go bardzo kochamy. Proszę zatem trochę zadbać i o siebie.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza