Na co wskazują te wyniki b-HCG u 40-latki?
Witam. Potrzebuję pomocy, porady ginekologa i pilnej konsultacji wyników. Ostatni okres miałam 27.12.2023 do 03.01.2023,mialam dwa stosunki 6.01.2024 i 16.01.2024 , 28 stycznia nie dostałam okresu, zrobiłam hcg 31.01.2024 i wyniku wskazał 1<10, wczoraj byłam u ginekologa na NFZ i pani ginekolog tylko po standardowym badaniu i pobraniu cytologii nie stwierdziła ciąży a zaburzenia c hormonalne a dziś tj. 8.02.2024 powtórzyłam hcg i wynik wyszedł taki sam tj. 1<10,w okolicach terminu okresu styczniowego tj. 28.01.2024 a nawet przed miałam plemienia implantacyjne tzn. brązowe i mam je co kilka dni. Od momentu tamtych stosunków już nie współżyłam Czy to ciąża, czy pozammaciczna i jakie badania zrobić czy np. kolpo skopie, usg czy laparoskopie na która mnie nie stać a też nie mogę czekać na funduszy od 3 mies. do pół roku. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Potrzebuję pilnie zrobić badania u specjalisty.

KOBIETA, 40 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
podany przez Panią wynik beta-HCG nie wskazuje na obecność ciąży. Ponadto ginekolog podczas ostatniej wizyty również nie zauważył, aby doszło do zapłodnienia.
Jeśli nie jest Pani w ciąży, to nie może wystąpić plamienie implantacyjne, o którym Pani wspomina. Takie plamienie zamiast miesiączki może natomiast wynikać z zaburzeń hormonalnych, które zostały u Pani stwierdzone. W obecnej sytuacji najlepiej wykonać badania hormonalne zalecone przez ginekologa. Standardowe badania ginekologiczne zostały już wykonane i pozostaje tylko czekać na wynik cytologii.