Na co wskazują te zachowania u 2-latka?

Dzień dobry mam pytanie syn ma 2 lata od jakiegoś czasu ma takie otrzepywanie sie jakby mu zimno było zdarzy się to 1 dziennie nieraz parę razy bardzo boję się czy to może być padaczka
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

padaczka u dzieci może objawiać się na różne sposoby. Nie musi to być typowy napad padaczkowy. Pierwsze objawy mogą wyglądać jak zamyślenie (zawieszenie) lub być nietypowymi ruchami mięśni twarzy. Ponadto występować mogą drgawki lub chwilowe zaburzenia mowy.

Zachowanie dziecka, które Pani opisuje, może, ale nie musi zwiastować problemów zdrowotnych. Dziecko może w ten sposób reagować na zmianę temperatury lub podczas przeziębienia. Ponadto takie otrzepywanie się może być odpowiedzią na stresujące sytuacje bądź stało się nawykiem. Z pewnością warto jednak udać się do pediatry lub bezpośrednio do neurologa dziecięcego, by ocenił stan zdrowia dziecka.

Więcej na temat padaczki u dzieci przeczytać można w tekstach:

https://portal.abczdrowie.pl/padaczka,

https://portal.abczdrowie.pl/padaczka-u-dzieci-co-to-jest-objawy-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.