Na co wskazuje ból głowy i wytrzeszcz oczu?

Witam Od paru lat 2-3 razy w miesiącu bolinie głowa. Nie jest to migrena .Boli cala dobę .Głową zaczyna puchnac oczy lzawia i wyglądają jak wytrzeszcz.Z nosa mi kapie sama woda.Nic nie widze. Oczy sa czerwone jakbym pare dni plakal napuchniete.Pomagają zimne okłady na czoło. Kladę się i staram zasnąć by przeczekać.Czasem pomaga alkohol jakby na rozrzedzenie ? by szybciej się to wszystko skończyło.Czuje jakby cos chcialo rozwalic głowę od środka dookoła oczu.Nie mogę się skupić .

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana objawy bez wątpienia powinny być sprawdzone przez badanie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego głowy. Wspomniany wytrzeszcz oczu połączony z bólem głowy bardzo często może mieć także podłoże w zbyt dużej ilości hormonu tarczycy.

Na pewno powinien się Pan udać do neurologa, jeśli nie jest to migrena, to tak jak zostało to wspomniane, zalecamy wykonanie badania TK i RM głowy. Warto także wykonać badanie EEG, które pozwoli sprawdzić poprawność działania fal mózgowych.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z innymi treściami na naszej stronie, z których można się dowiedzieć więcej informacji na podany przez Pana temat:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-glowy-i-bole-karku-u-mlodego-mezczyzny

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-coraz-czestsze-bardzo-silne-bole-glowy-i-puchniecie-oczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.