Na jakiej podstawie można zdiagnozować Zespół Aspargera?

Dzień dobry.Mam 44 lata,jestem kobietą.Chcialam zapytac czy wg mojego zachowania czy cech jarakteru Pani doktor moze stwierdzic u mnie zespół Aspergera.Widze u siebie mnostwo cech,ale chcialabym zasiegnąć opinii specjalisty. Od przedszkola problem z komunikacją,brak umiejetnosci wspólnych zabaw,raczej wolalam przebywac z nauczycielem niz z dziecmi.Ucieklam z przedszkola.Nikt nie byl w stanie zmusic mnie do wystapienia publicznie,totalnablokada.Nie i koniec.Przedszkole nie chcialo mnie widziec.Nauczyciel kazal mamie zając sie mną w domu. Szkola podstawowa-maksymalnie jedna kolezanka ,która traktowalam jak wlasnosc.W wiekszej grupie nie umiakam sie odnalezc.W przypadku absencji tej jedynej kolezanki,przerwy spędzalam sama.Czulam ze cos nie gra ale nie umialam dolączyc do grupy. Zabawy w domu zawszesama,mlodsza siostre odcielam od siebie,nie chcialam sie z nia bawic. Robilam sobie bynkry w ktorych sie zamyjalam i rozmawialam z wyimaginowanym czlowiekiem. Szkola podstawowa do liceum-naiwnosc latwowiernosc i mowienie tylko prawdy,cokonczylo sie spotkaniem wielu zboczencow oraz wielu klopotoww domu. W szkole znalam na pamiec lieste uczniow w dIenniku,zrobilam sobie taki dziennik i wpisywalam tam oceny uczniom,aby wiedziec jak sie uczą.Tą liste zapamietalam do dnia dzisiejszego. W wakacje chodzilam do biblioteki i czytalam calą mase książek,nie wychodzilam na dwor,nie widzialam sensu. Przynosilam do domu slimaki i strasznie plakalam nad kazdym skrzywdzonym zwierzakiem. W zyciu doroslym:wciaz samotnik.na rower sama,na silownie sama,na zakupy sama,popoludnia i weekendy sama.Mowie sama,bo unikam spotkan;a kazda wizytamusibyc skrupulatnie zaplanowana.Bez planowania,wpisania w kalendarz,rozpatrzenia roznych za i przeciw nie dam rady przezyc wizyty gosci.Wizyta nie powinna trwac wiecej niz 2h,w przeciwnym razie strasNie sie męczę.Po wizycie musze sie polozyc.W domu jest zawsze cicho,w nocy stopery w uszach,tykanie zegara nie pozwoli mi zasnac,przejezdzające auto mnie wybudzi,chrapanie męża powoduje ze przenosze sie do innego pokoju.Cale moje zycie to schemat,planowanie. Eksperymenty:lubie kupowac rozne dziwne rzeczy w duzych ilosciach,np jak mam faze na odzywki dowlosow,tokopie cale allegro,sprawdzam z cenami w sklepie,porownuje czy mi sie oplaca i kupuje z allegro np 10 sztu.Chowam to wszystkodo garderoby,w rownym rzędzie i cieszw sie ze mam zgromadzone zapasy.Takich rozbych faz mam bardzo duzo.Zabrakloby czasu i miejsca aby to opisac. Widze w sobie cechyAspergera,ale nikt go nigdy nie diagnozowal,stąd moje pytanie-czy to moze vyc Asperger???

Z Pani opisu wynika, że ma Pani zaburzenia emocjonalne, kompulsywne zakupy etc Konieczna pełna ocena i terapia pod opieką Psychologa i Psychiatry , pełne testy i ocena zaburzen
Pozdrawiam