Witam. Uważam, że ważne jest to, co Pani czuje, myśli i czego potrzebuje. To, co Pani usłyszała na swój temat dzieląc się zamiarem wizyty u psychologa jest stereotypem, który nie ma oparcia w realności. Ludzie korzystają z pomocy psychologa czy psychoterapeuty w różnych sytuacjach, nie zawsze i nie tylko w sytuacji choroby psychicznej. Pani jest aktualnie w trudnym okresie życia, niedawno doświadcza Pani straty związanej z ciążą pozamaciczną i mam poczucie, że czuje się Pani w tym trudnym doświadczeniu samotna, nałożyło się na to rozstanie rodziców i śmierć teścia, oraz opieka nad matką Pani męża. Teściowa straciła jednak męża a Pani mąż być może ojca. Stara się teraz zadbać o matkę, udzielić jej wsparcia, pomocy. To zrozumiałe i dobrze świadczy o mężu, z drugiej ponosi za sobą konsekwencje dla Państwa relacji i związku, gdyż Pani czuje się samotna i opuszczona. Myślę, że warto przemyśleć kwestię pomocy psychologicznej lub psychoterapii, aby o siebie zadbać. Być może w dogodnych okolicznościach pomocna okazałaby się także psychoterapia małżeńska, lecz w tym przypadku nie tylko Pani ale i mąż musiałby wyrazić zgodę i chęć podjęcia takiej pracy nad związkiem. Pozdrawiam.
Witam, proszę się nie obawiać i skorzystać z pomocy psychologicznej. Psycholog jest osobą do której przychodzi się w różnych sytuacjach życiowych. Z pomocy może skorzystać każdy kto odczuwa taką potrzebę, ponieważ wszyscy czasem potrzebujemy wsparcia. W momentach gdy chcemy porozmawiać o swoich problemach z kimś bezstronnym, kto nie będzie nas oceniać i z zaangażowaniem nas wysłucha.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
Dzień dobry,
Sądzę, że wizyta u psychologa to bardzo dobry pomysł. Doradzałabym także rozmowę z partnerem o Pani odczuciach i złym samopoczuciu w związku z jego zachowaniem. On powinien zdać sobie z tego sprawę, że o związek trzeba dbać i zawsze jest taka możliwość, że pewnego dnia zdecyduje się Pani odejść. Małżonkowie potrzebują czasu spędzonego osobno, ale również czasu spędzonego we dwoje i bez tego nie ma bliskości. Mam nadzieję, że rozmowy ze specjalistą przyniosą Pani ulgę oraz stworzą przestrzeń dla wypracowania rozwiązań tej sytuacji. Do psychologa/psychologa psychoterapeuty może chodzić każdy kto odczuwa taką wewnętrzną potrzebę i poszukuje leczenia lub wsparcia. Nazywanie klientów psychologa "wariatami" mija się z prawdą i świadczy o słabej znajomości tej tematyki.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy wizyta u psychologa lub psychiatry to w moim przypadku dobry pomysł? – odpowiada Mgr Bożena Waluś
- Mój mąż jedzie na misję do Afganistanu - jak poradzić sobie z lękiem o niego? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Czy separacja jest dobrym pomysłem? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Czy wizyta u psychiatry jest dobrym pomysłem w moim przypadku? – odpowiada Paweł Żmuda-Trzebiatowski
- Jak utrzymać dobre relacje z teściową chorą na Alzheimera? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Nerwowość u męża powodująca kłótnie i kryzys – odpowiada Mgr Agnieszka Szafrańska-Romanów
- Wyzywanie się w małżeństwie – odpowiada Mgr Renata Respondek
- Co może oznaczać takie zachowanie teściowej w stosunku do mojego dziecka? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Czy wizyta u psychologa ma sens? – odpowiada Joanna Moczulska-Rogowska
- Bezpośrednia krytyka teściowej a relacje w rodzinie – odpowiada Mgr Maciej Rutkowski
artykuły
Naga stanęła przed partnerem dopiero po rekonstrukcji piersi. Czuła się okaleczona
Lęk pojawia się wtedy, gdy trzeba spojrzeć w lustr
Beata Kucharska od 30 lat żyje z wirusem HIV. Najpierw wygrała bitwę o siebie, dzisiaj toczy wojny w imieniu swoich podopiecznych
30 lat temu musiała rodzić syna na kozetce, poniew
Poroniła w 8 tygodniu. Swoją historią podzieliła się w sieci i zjednoczyła wiele kobiet
25-letnia Emily Christine Fauver była w ósmym tygo