Nerwowość u męża powodująca kłótnie i kryzys

Potrzebuję pomocy, mąż pracuje cały tydzień w delegacji wraca na niedzielę i te niedziele dla mnie i dorosłych już dzieci to koszmar. Mąż jest nerwowy, z cukrzycą nie dba o zdrowie, nie bierze tabletek jak już to nie regularnie/ nie pije jednak jest nie do wytrzymania. Nie widzi nas cały tydzień i nie dba by usiąść do wspólnego obiadu, krzyczy, mówi do wszystkich podniesionym głosem np. pijemy spokojnie kawę i ja mówię do niego patrz pada deszcz / on to k…. moja wina i kłótnia nie ma końca.Beata

Witam, Pani Beato, opisuje Pani sytuację domową, która jest zaprzeczeniem normalnego życia. Wydawać by się mogło, że gdy męża nie ma cały tydzień, to będzie wracał stęskniony do żony i dzieci, a opisuje Pani koszmar - krzyki, kłótnie, obelgi. Taka sytuacja nie ma prawa mieć miejsca. Krzyki, oskarżanie o nic, obrażanie to zachowania agresywne, przemocowe, które są naganne i powinny zostać zatrzymane. Jeżeli mąż nie radzi sobie z emocjami, to powinien zrobić z tym coś konstruktywnego - skorzystać z pomocy psychologa, psychiatry, a nie odreagowywać na rodzinie. To niedopuszczalne. Proszę spróbować porozmawiać z mężem, może nakłoni go Pani na spotkanie w ramach terapii małżeńskiej. Byłaby to okazja, gdzie na spokojnie (bo wygląda. że w domu się nie da) powie mu Pani, to co Pani powyżej napisała. Może psycholog poradzi mężowi, co zrobić z nękającymi go kłopotami (bo wydaje się, że jakieś problemy trapią męża). Proszę w sobie znaleźć siłę, chronić siebie i dzieci, przed agresją. Jeżeli Pani potrzebuje wsparcia w tym zakresie, to może powinna Pani sama skorzystać z pomocy psychologa. Proszę się nie poddawać. Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza