Na sylwetkę serca rzutuje się zacienienie, odpowiadające depozytom tkanki włóknistej i tłuszczowej
Proszę o objaśnienie wyniku RTG Na sylwetkę serca rzutuje się zacienienie, odpowiadające depozytom tkanki włóknistej i tłuszczowej

MĘŻCZYZNA, 64 LAT ponad rok temu
Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Objawy opisane w rtg wskazują na nakładanie się na obraz cienia tkanki tłuszczowej. Prawdopodobnie świadczy to o nadmiernej masie ciała.