Nadciśnienie po porodzie i stosowanie leków

Witam mam 32 lata i jestem 5 miesięcy po porodzie.po ciąży pozostało mi nadciśnienie obecnie biorę 3x1dopeygt,1x1 5 mg amlipinu. Czy przy takich lekach mogę iść na siłownię?solarium i saunę?? I czy mogę normalnie chodzić do dentysty i przyjmować znieczulenie przy wyrywaniu zęba??? Bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Marta

Witam
Te pytania powinna Pani zadać lekarzowi prowadzącemu i dentyście przed wykonaniem zabiegu (nie pomocnicy czy recepcjonistki, a samego dentysty który ma zabieg wykonać).
Sauna z kolei to trudny temat - lekarz, który zna Pani średnie odczyty i stan zdrowia może coś podpowiedzieć.

Proszę spróbować kontaktu z dietetykiem - może nadciśnienie da się zniwelować poprzez terapię żywieniową.

Pozdrawiam i zapraszam do konsultacji on-line
www.poradnialubczyk.pl

Wskazana konsultacja lekarza rodzinnego,który po badaniu określi Pani zdolność do ćwiczeń na siłowni,pobytu w saunie i solarium.W gabinecie stomatologicznym przed każdym podaniem znieczulenia należy poinformować lekarza o nadciśnieniu.