Nadczynność przytarczyc a konieczność wykonania tomografii szyi

Kobieta , 77 lat , Warszawa Kobieta , 77 lat , Warszawa Witam. Mam 76 lat i stwierdzona nadczynność przytarczyc. Mieszkam w Gostyninie k.Płocka. Mam skierowanie na tomografię szyi, celem zlokalizowania przytarczyc. Mam pytanie, gdzie mogę wykonać takie badanie, jaki jest jego koszt i czy istnieje może jakieś nowsze, bardziej wiarygodne badanie. Dziękuję

Witam serdecznie,

Jeśli lekarz zlecił Pani badanie TK, to wybrał najbardziej optymalną metodę diagnostyczną w Pani dolegliwości. Dlatego proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu. Dla Pani wiadomości badanie TK jest badaniem wiarygodnym i dokładnym. Jeśli chodzi o miejsce wykonania badania to proszę zapytać lekarza kierującego na badanie lub rodzinnego, gdzie można je wykonać. A jak Pani będzie już znała pracownie, w której badanie będzie zrobione to proszę się z nią skonsultować w sprawie cennika badań.

Pozdrawiam.