Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadczynność tarczycy a zaparcia

Witam. Kobieta 27 lat. Od niespełna roku leczę się z powodu nadczynności tarczycy leki thyrozol i eurytrox. Ostatnio pojawił się problem z okropnymi zaparciami.Zgłosiłam problem swojemu lekarzowi endokrynologowi ale niestety bez odpowiedzi. Dla mnie jest to niestety okropny problem. Próbowałam różnych rzeczy ale zauważyłam że np. błonnik wywołuje u mnie wzdęcia i czuje się po nim jeszcze gorzej. Myślę że to leki powodują ten stan. Jak się pozbyć dokuczliwego problemu proszę bardzo o radę.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Problemy hormonalne kobiet

Witam,

Terapia "blokuj i zastąp", czyli stosowanie razem thyrozlou i euthyroxu to tzw. "stara szkoła" Proszę oznaczyć hormony tarczycy i sprawdzić, czy nie weszła Pani przypadkiem w fazę niedoczynności. W razie czego, aby pozbyć się zaparć, można wspomagająco zastosować Lactulozę 3x 1 miarka, czopki glicerynowe lub Bisacodyl - ale ten ma dość silne działanie...

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy