Nadużywanie alkoholu i nadmierna potliwość

Witam. Martwię się o bliską mi osobę. Jest to mężczyzna w wieku 46 lat. Jest wieloletnim alkoholikiem ( pijącym). Sytuacja zmusiła go do odstawienia butelki i nie ruszył alkoholu od pół roku. Od kiedy pamiętał strasznie się pocił, lecz od pewnego czasu potliwość nasiliła się w okolicy samego serca. dodatkowo pojawił się kiepski stan psychiczny, co utwierdza mnie w przekonaniu, że sam nie wybierze się do lekarza.

Witam,
wskazana byłaby wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ wieloletnie picie może powodować różnorodne szkody w organizmie. Dobrze byłoby również udać się do poradni leczenia uzależnień, specjaliści tam wdrożą odpowiednie leczenie, które pomoże wytrwać w abstynencji. Do wszystkich tych działań konieczna jest jednak wola Pani bliskiej osoby. Bez tego nie można nic zrobić.
Pozdrawiam.