Ataki padaczki podczas nadużywania alkoholu

Witam mam na imię Piotr ,jestem alkoholikiem nie pijącym . W abstynencji od 12 lat . Ale niestety moja druga połowa nadużywa , do tej pory jakoś było to znośne ale ostatnio ciągi sie nasiliły . No i niestety nastąpiło najgorsze , atak padaczki . W związku z tym mam pytanie. Czy są ogólnie dostępne środki farmakologiczne łagodzące ataki tej choroby . W jaki sposób mogę jeszcze pomoc. Poza tymi sposobami które są wymienione w artykule. Serdecznie dziękuje za odpowiedz . Piotr

Jak pewnie pan wie choroba ma charakter postępujący i jedynym sposobem powstrzymania rozwoju choroby, w tym ataków padaczki alkoholowej jest całkowita abstynencja.

Padaczka powinna być leczona przez lekarza neurologa. Proszę się koniecznie skonsultować z nim oraz lekarzem psychiatra. Podejmą decyzje o możliwościach leczenia i stosowania farmakoterapii. Konieczne byłoby także leczenie odwykowe. Zachęcam Pana do konsultacji psychologicznej- dla rodzin osób uzależnionych- wsparcie i porada pozwoli Panu odnaleźć się w sytuacji i postawić granice.