Dwa ataki padaczki alkoholowej

Moja mama wczoraj pierwszy raz dostała na moich oczach w ciągu 8 godzin dwa razy padaczki alkoholowej. W związku z tym chciałam się dopytać o kilka rzeczy. Czy możliwe, żeby dostać dwa ataki w tak krótkim czasie tzn. 2 w ciągu 8 godzin? Z czego to wynikło? Czy jest to stadium bardziej zaawansowane, od tego gdzie ludzie mają po jednym ataku w ciągu np. miesiąca? Wiedziałam ,że mama popija, ale nie miałam świadomości, że jest uzależniona. Podobno miewała już takie ataki w przeszłości ze 3 ale lżej. Mama jest alkoholiczką, ma wyniszczoną wątrobę i ataki padaczki alkoholowej,nie chce podjąć leczenia, jakie mogą być skutki w tym przypadku?W jaki sposób ja jako córka (mam 23 lata) mogę jej pomóc, skoro leczyć się nie chce ? Mama mieszka osobno z partnerem, który jest tylko w weekendy, a ma jeszcze 4 letnie dziecko. Boje się, że w jej stanie i przez jej nieodpowiedzialność coś się stanie mojemu bratu.

Bez osobistej wizyty nic w tym wypadku nie można mówić "na pewno". Długotrwały alkoholizm wyniszcza organizm - nie wiadomo w jak wielkim stopniu ma to miejsce w wypadku Pani matki. Jedno jest pewne - mama MUSI podjąć leczenie uzależnienia oraz poddać się kontroli lekarskiej, aby zdiagnozować stopień wyniszczenia organizmu. Pani jako córka powinna zgłosić się do Centrum Leczenia Uzależnień, bądź też do Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie - po opowiedzeniu większej ilości szczegółowych informacji - uzyska Pani informacje co może w tej sytuacji zrobić. To, co jest ważne - jeżeli istnieje niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia chorego lub osób z jego otoczenia (w tym wypadku pani brata) - można starać się o przymusowe leczenie. Pozdrawiam.

Abstynencyjne napady drgawkowe - znane z potocznej nazwy jaka jest padaczka alkoholowa mogą świadczyć o fakcie "zerowania" się organizmu. Atak pojawia się od kilku godzin do tygodnia po przerwaniu ciągu spożywania alkoholu. U kilku procent pacjentów występuje stan padaczkowy, czyli liczne ataki, pomiędzy którymi pacjent nie odzyskuje przytomności, jest to stan zagrożenia życia.W przypadki mamy konieczna jest detoksykacja alkoholowa i leczenie odwykowe. Proszę poszukać w swoim miejscu zamieszkania Punktu Konsultacyjnego ds. uzależnień i tam przedstawić swoją sytuację rodzinną - tam uzyska Pani pomoc fachową, ale również anonimową.