Nadmierne gazy w jelitach

Mialem robione w przeciagu 2 lat badania mocz, krew , usg jamy brzusznej, bakterie helicobacter pylori(z krwi), posiew kalu na krew utajna, pasozyty i candida Badania robilem bo bolala mnie prawa czesc brzucha hemoroidy(juz jest lepiej) wynikiOK! ALE na USG wykryto duza ilosc gazow. Chyba nie toleruje laktozy(unikam jej) czuje sie lepiej. Lecz ciagle te gazy;( - IBS? Jem jogurty naturalne(maja laktoze)? W ciagu dnia czasami boczek,kielbase i pieczywo biale. Co2dzien 4jajka. Po owsiance tez gazy

Witam,

proszę poprosić lekarza prowadzącego o diagnostykę w kierunku nietolerancji laktozy.
Jeśli nietolerancja zostanie potwierdzona powinien Pan zrezygnować ze spożywania produktów mlecznych zawierających laktozę i dodatku laktozy w innych produktach (trzeba czytać etykiety!)

Jeśli eliminacja nie pomoże, proszę zgłosić się do na konsultację do dietetyka - wtedy zostanie przeprowadzony całościowy wywiad i odpowiednie leczenie żywieniowe zostanie Panu zaproponowane.

Pozdrawiam i zapraszam na konsultację on-line:
www.poradnialubczyk.pl