Nadmierne przybycie na wadze w ciąży

Chciała bym zapytać jestem w 9 tygodniu ciąży to nie jest czas na duży brzuch jednak ja od piersi mam zawsze nabrzmiały jak bym była w 8 miesiącu, boje sie bo w tej chwili ważę 75 kg a co bedzie dalej co mam robić niedawno schudłam 14 kg i potem przytyłam 10 .a teraz tylko bede tyła proszę o pomoc .

Witam,
ciąża wiąże się ze wzrostem wagi.
Może Pani skonsultować się z dietetykiem, aby pomógł Pani utrzymać prawidłową wagę podczas ciąży.

Jeżeli cokolwiek będzie Panią niepokoić podczas ciąży, należy konsultować to z lekarzem prowadzącym ciążę.

pozdrawiam!