Nadmierne wypadanie włosów po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Pól roku temu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne ponieważ chciałam zrobic przerwe od ich brania. Brałam je przez 3 lata. po 3 miesiącach strasznie zaczęły wypadac mi włosy, chodziłam po lekarzach. z badań wyszło : niedoczynność tarczycy, podwyższony testosteron i torbiele na jajnikach. Biore leki a włosy nadal wypadają , trwa to juz 3miesiące, włosy są strasznie przeżedzone ,co moze byc tego przyczyną? Czytałam że moge miec za mały poziom estrogenu?Tabletki które brałam to Sylwie 20.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wypadanie włosów najpewniej ma podłoże hormonalne. Może być to bowiem wynik zarówno niedoczynności tarczycy, podwyższonego poziomu testosteronu jak i wielu innych przyczyn. Proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, który pokieruje dalszym leczeniem, co natomiast powinno spowodować redukcję wypadania włosów.