Nadpotliwość - leczenie

Pisałam już do państwa. Mam zdiagnozowany od około 4 lat zespół jelita drażliwego, reflus, PCO i zapomniałam przedtem dodać też alergię pokarmową oraz kiedyś powiedzieli mi, że mam nerwicę lękową bo jestem hipohondryczką. Wyniki jak już pisałam mam dobre , tylko miałam magnez w dolnej granicy ale teraz zażywam w tabletkach magnez. Poce się w nocy i dzień. Pierwszy raz zauważyłam to jakieś rok temu. Moje samopoczycie jest ogólnie dobre, lecz zdarzają się dni gdy jestem przemęczona, ale może to być chyba przez leki. Szybko też się męczę, ale to chyba przez to, że się bardzo mało ruszam i bolą mnie też mięśnie rąk, ale reumatolog powiedział, że to sprawy zwyrodnieniowe. Robiłam też sobie badanie gęstości kości 3 lata temu i wyszła osteopenia. Moja waga waha się w granicy 53kg, ostatnio od około 2 tygodni 52 kg. Mój wzrost to 1,72 cm. Jakie mogą być przyczyny? Wszyscy mi mówią, że mam się niemartwić tylko wziąść się za siebie. Ostatnio też mam problemy przez to ze spaniem, bo się martwię, że to może być nowotwór. Czy te objawy mogą być spowodowane złą dietą, bo nie mogę wszyskiego jeść przez zespół jelita drażliwego? Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nadpotliwość jest częstym objawem chorób ogólnoustrojowych, zaburzeń hormonalnych i innych. Najczęściej występuje w infekcjach przebiegających z gorączką, w gruźlicy, zaburzeniach hormonalnych typu nadczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, menopauzie, nowotworach czy stresie i emocjach w zaburzeniach lękowych i  nerwicowych.

W  swoim zapytaniu wymieniła Pani 2 zespoły chorobowe mogące być przyczyną Pani dolegliwości.

Leczenie nadmiernej potliwości jest zwykle przyczynowe. Z tego powodu powinna zgłosić Pani swoje dolegliwości lekarzom prowadzącym, którzy zmodyfikują Pani leczenie.

Pozdrawiam.