Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadreaktywność pęcherza oraz łagodny przerost prostaty

Dzień dobry, Mam stwierdzoną nadreaktywność pęcherza oraz łagodny przerost prostaty. Zaordynowano mi Ditropan, a później Tolzurin. Bardzo źle znoszę działanie uboczne tych leków. W związku z tym mam pytanie: czy są leki nowszej generacji nie wywołujące takich skutków ubocznych? Zdecydowałem się zapytać tą drogą, ponieważ poruszam się na wózku (uraz kręgosłupa) i mam daleko do ośrodka, gdzie przyjmuje urolog. Pozdrawiam Jerzy
MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Spośród standardowo stosowanych leków nie ma alternatywnych sposobów leczenia dlatego sugeruję kontakt z urologiem, który zaproponuje niestandardowe sposoby leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy