Nadużywanie piwa przez męża

Mój mąż pije za dużo piwa. Szuka wymówek aby się napić. Ma problemy z psychiką. Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Mąż powinien skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego lub Ośrodku Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!

Dodatkowym aspektem nadużywania piwa jest fakt, że piwo jest najskuteczniejszym napojem dla osłabiania sprawności seksualnej oraz wydatnie obniża libido.
I to nie tyle za sprawą alkoholu, tylko LUPULINY z chmielu.
Lupulina (Humulus lupulus) jest silnym antyafrodyzjakiem.
Pozdrawiam. JW

Podała Pani za mało szczegółów ale sytuacja, którą Pani opisuje może sugerować uzależnienia meża. Warto, by poszukał on pomocy w Ośrodku Leczenia Uzależnień lub porozmawiał z psychiatrą. Jeśli nie będzie chciał się na to zgodzić, może Pani, by uchronić siebie, poszukać pomocy dla rodzin osób uzależnionych. Warto wtedy zwrócić się do psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Nie wiem ile to dużo, jednak jeśli jest tak, że nie potrafi radzić sobie bez alkoholu, poszukuje okazji lub nadaje okazje codziennemu piciu (szuka wymówek), nie potrafi zatrzymać raz rozpoczętego picia, powoduje cierpienie bliskich i nie jest krytyczny wobec nałogu najpewniej oznacza to uzależnienie od alkoholu. Warto zatem żeby skorzystał z diagnostyki i pomocy w ośrodku terapii uzależnień.