Nadużywanie alkoholu i ataki furii u męża

Mój mąż nadużywa alkoholu. Pracujemy za granica, przyjezdzamy do Polski na 2-4 tyg,wtedy zaczyna sie, pije bez opamietania tyg lub 2,w domu wtedy jest pieklo awanturuje sie.Tydzien temu przerwal kolejny ciag alko, od tego czasu skarzy sie bole glowy,wczoraj dostal napadu furii,bil piesciamy po scianach,mówił zeby wynosić sie z jego domu ze to wszystko moja wina,ze się zabije. Trwało to 1godz,gdy oprzytomnial mówił ze niepamieta niczego.Od wczoraj mialo to miejsce 3razy i znowu zaczal pic.Jak mu

W tej sytuacji zalecana jest konsultacja psychiatryczna i psychologiczna. Konieczne będzie także podjęcie psychoterapii. Jeśli nie można tego zrobić w tradycyjnym gabinecie, warto pomyśleć o konsultacji online.

Najprawdopodobniej mąż nadużywa alkoholu w związku z jakąś trudną sytuacją w jego życiu (stres, ciężka praca za granicą, oczekiwania innych, kłopoty finansowe, problemy rodzinne?). Dobrze by było, gdyby w czasie, gdy mąż jest trzeźwy i w dobrym nastroju porozmawiać z nim na ten temat na spokojnie, bez wyrzutów czy krytyki. Ważne jest, by zadbała Pani również o własne bezpieczeństwo. Czy ktoś z rodziny także zauważa problem z alkoholem u Pani męża?
Bardzo też interesuje mnie, jak mąż zachowuje się kiedy jesteście Państwo za granicą. Czy jest podobnie (alkohol, awantury, krzyk, bicie pięściami o ścianę), czy zupełnie inaczej?
To bardzo cenne, że szuka Pani pomocy dla męża.
Jeśli mąż dostrzeże problem i wyrazi zgodę warto wspólnie poszukać ośrodków terapii uzależnień - znajdzie tam Pani pomoc dla męża (terapie indywidualne/grupowe) oraz wsparcie dla siebie.
Wszystkiego dobrego.