Nasilenie zazdrości męża

Czesc.Moj maz zawsze byl o mnie bardzo zazdrosny ,ale okolo pol roku temu to sie bardzo nasililo.Wydawalo mu sie ze wsxyscy na niego sie patrza I smieja sie z niego ze go zdradzam.W sklepie ze patrze sie na facetow albo oni na mnie bo ich prowokuje.Dorosle dzieci chodza ze mna na randki lub pomagaja sie umawiac.Jakis miesiac temu doszlo ze chce go zabic razem z wymyslonym kochankiem zeby zabrac mu majatek.wyprowadzil sie I wsxystkim opowiada ze puszczam sie z kazdym I ze nastaje na jego zycie.Ma problem z alkoholem.Co moge zrobic jak ratowac swoja opinie I mu pomoc.Ala

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry. Niestety prawdopodobnie nie będzie łatwo namówić męża na konsultacje i leczenie. Jeżeli mąż nadużywa alkoholu można zwrócić się do sądu o przymusowe leczenie i wtedy mąż będzie musiał udać się na konsultacje. Ważne, by Pank również zadbała o siebie, gdyż ta sytuacj jest również obciążająca dla Pani. Warto udać się po wsparcie do specjalisty. Pozdrawiam Panią.

Witam Panią. U osób nadużywających alkohol możliwe jest wystąpienie zespołu Otella. Charakterystycznym zachowaniem dla tego zaburzenia jest zazdrość (która nie ma żadnych podstaw). Trudno będzie Pani zadbać o siebie a jednocześnie pomagać mężowi. Panią zachęcam do zgłoszenia się do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. Uzyska Pani tam pomoc specjalistyczną. Życie z osobą z problemem alkoholowym uczy koncentracji na tej osobie. Konsekwencją jest zaniedbywanie siebie i własnych potrzeb. Jednocześnie nauczy się Pani co robić a czego nie w kontakcie z taką osobą. Sytuację z mężem może Pani zgłosić do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Może ona zobowiązać Pani męża do podjęcia leczenia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/