Gdzie szukać pomocy dla męża z problemem alkoholowym?

Witam mam pytanie mam troje dzieci dwoje z poprzednich zwiazkow i jeszcze jednego syna wspolnego z mezem. Maz ma problem z alkoholem od wielu lat pije dziennie a pod koniec dnia sie upija gdy jest pijany bardzo sie nas czepia i nawet jesli sie nie odzywamy do niego on szuka zaczepki dzisiaj skoczyl do mojego syna i zlapal go za szyje zucajac go na lozko o to ze dziecko nie moglo znajsc nabojow i zaczol plakac a ja mu pomagalam ich szukac gdzie mam szukac pomocy dla meza i dla nas ?

Możecie Państwo korzystać z pomocy w Chorzowie, a także w innych miastach. W internecie znajdzie Pani namiary na konkretne Placówki.
Jeżeli będziecie Państwo zainteresowani zapraszam na konsultację w gabinecie w Katowicach.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu przychodzą mi do głowy trzy ważne ścieżki, z których proponowałbym Pani skorzystać. Zacznę od najważniejszej, czyli od tej związanym z bezpieczeństwem w Państwa rodzinie. Po tym co Pani napisała o zachowaniu męża nie mam wątpliwości, że stosuje on przemoc, która jest groźna dla zdrowia i życia. Może być trudno Pani przyjąć to do wiadomości, ale nie może Pani mieć pewności czym skończy się kolejna sytuacja z zachowaniem męża. Dlatego ważne jest stanowcze, konsekwentne działanie mające na celu ochronienie Pani i najbliższych osób. Drugą ścieżką jest problem alkoholowy męża z którym potrzebuje się Pani zgłosić do placówki specjalistycznej. Taką jest poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. Ta druga ścieżka dotyczy tego jakie ma Pani możliwości by mąż trafił do specjalisty. Trzecia ścieżka to możliwość wzięcia udziału (w tej samej poradni) w programie terapeutycznym dla osób współuzależnionych. Potrzebuje Pani wiedzieć co robić a czego nie w kontakcie z osobą nadużywającą alkoholu oraz nauczyć się redukować koszty wynikające z życia z taką osobą. Pod zamieszczonym linkiem znajdzie Pani instytucje, w których może Pani uzyskać pomoc na opisanych przeze mnie trzech ścieżkach http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/instytucje/?option=com_instytucje Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/