Leczenie męża alkoholika

witam jak zaknac meża w osrodku zaknietym był juz na wielu leczeniach nic nie pomogło miesiac spokoju i od nowa teraz pije juz 2 tygodnie czasem do nieprzytomosci co mam robic gdzie mam sie zgłosic on nawet nie chce słyszec o leczeniu a ja widze ze jest niedobrze czasmi wychodzi w nocy na miasto w poszukiwaniu alkocholu nie robi awantur lecz widze ze go to wykancza nie chce ze mna rozmawiac czasami jego organizm juz nie przyjmuje jestem bezradna pomozcie mamy po 40 lat

Warto, żeby Pani zgłosiła się do ośrodka terapii uzależnień do grup dla rodzin osób uzależnionych i grup dla osób współuzależnionych. Uzyska tam Pani wsparcie w Pani sytuacji, a także wiedzę jak sobie radzić, co robić, czego unikać itp.

Dzień dobry.

W przypadku uzależnień kluczowym dla wyleczenia jest motywacja osoby uzależnionej. Z Pani postu wynika, że mąż takiej nie posiada, więc zamknięcie go w ośrodku zamkniętym na dłuższą metę nic nie da, chyba, że w ten sposób chce Pani od męża i jego problemu odpocząć.

Pomocne byłoby skorzystanie z pomocy instytucji, zajmującej się uzależnieniami i współuzależnieniami, w których mogłaby Pani zasięgnąć porady na temat radzenia sobie w związku z osobą uzależnioną.

Pozdrawiam.