Nadwzroczność wykryta u dziecka

Witam. Mojemu 3,5 letniemu synkowi wykryto nadwzroczność 4 i 2,5. Jeden okulista zwiększa moc okularów stopniowo, natomiast drugi twierdził,że powinien nosić okulary 1, a w drugim oczku 0, i po roku odstawić okulary. Który ma rację, nie chcę aby synkowi rozwinęła się wada

Aleksander Ropielewski

Nie jestem w stanie rozsądzić bez możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego, chociaż skłaniałbym się ku pierwszej opcji leczenia nadwzroczności. Należy pamiętać żę wraz ze wzrostem gałki ocznej wada może się zmniejszać.