Nadwzroczność u dziecka

Witam. Mój syn ma 5 lat. Lekarz stwierdził nadwzroczność. Prawe oko +1, lewe oko +2,5 i mam pytanie czy szkła dobiera się wedlug tego ile wyszło?? Bo na prawe oko dostał szkło + 1 a na lewe oko dostał +2,5. do tego przez 6 dni w tygodniu mocniejsze oko ma mieć zasłonięte zaślepką a na 7 dzień me chodzić bez zaślepki.

Witam.
Jeżeli wielkość wady , którą Pani podaje wyszła z autorefraktometru to moim zdaniem okulary jakie otrzymał Pani syn są niewłaściwe - tutaj nie podaje Pani dodatkowej informacji czy tej wadzie wzroku nie towarzyszy niedowidzenie i zez jednego oka ( prawdopodobnie lewego).
Pozdrawiam