Nagła utrata wagi a powrót do swojej poprzedniej wagi

Witam ..:) chciałam , sie dowiedzieć jak moge przytyć 7kg ważyłam 52 kg ale w szybkim czasie spadłam do 42 .. chciała bym ważyć tak jak wcześniej , ale ciężko mi to idzie , jadłam żelazo i inne witaminy nic nie pomaga a waga stoi w miejscu .. pomóżcie! :)

Taka nagła utrata wagi jest zjawiskiem bardzo niepokojącym, może świadczyć o rozwijającej się chorobie. Powinna Pani niezwłocznie poradzić się lekarza w celu postawienia diagnozy. Dopiero wtedy będzie mozna zająć się zwiekszeniem masy ciała. Pozdrawiam.

Witam, radziłabym zrobić badania pod kątem hormonów tarczycy i skonsultować się z lekarzem. Między innymi nadczynność tarczycy może spowodować szybki ubytek masy ciała w krótkim czasie. Jeśli nie przechodziła Pani ostatnio silnego stresu, ani nie zmieniła Pani sposobu odżywiania, taki ubytek masy jest nieprawidłowy i konieczna jest konsultacja lekarska. Pozdrawiam.

Witam,
Należy przede wszystkim zastanowić się nad przyczyną takiego spadku kilogramów. Być może to stres potęguje te procesy, a być może zupełnie inna przyczyna....
Jeśli chodzi o konstrukcję diety, uważam że zdecydowanie jest to zadanie dla dietetyka, który zestawi w odpowiednich proporcjach wszystkie składniki, by móc budować i tkankę tłuszczową i mięśniową w organizmie. Tycie jest procesem zdecydowanie trudniejszym niż odchudzanie, wymaga cierpliwości, ponieważ kilogramy należy budować długofalowo i pomału, ale konsekwentnie dążyć do celu.
Dieta powinna być zdecydowanie bogata w kalorie, odpowiednią ilość tłuszczu, białek i węglowodanów. A żelazo i witaminy, ich zapotrzebowanie zostanie spokojnie zrealizowane mając taką dietę. Ilość kalorii również rozkłada się w odpowiednim czasie i sukcesywnie zwiększa, by nie nabyć niestrawności.

Witam,

A co takiego się stało, że utraciła Pani te 7 kg? Zwiększyła Pani aktywność fizyczną lub ograniczyła przyjmowanie posiłków? Czy nie postępuje u Pani jakiś proces chorobowy? Jeżeli jest Pani zdrowa to proponuję zwiększyć ilość kalorii w diecie, podkreślę że chodzi mi o tzw. zdrowe kalorie i spożywanie około 5 posiłków dziennie. Proponuję udać się w Pani mieście do dietetyka na konsultację, który pozna Pani sposób odżywiania i będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Witam serdecznie,

Nasuwa się pytanie dlaczego Pani tak nagle schudła i tak dużo? Przytycie wbrew pozorom może być trudniejsze niż chudnięcie. Wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad:
Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem.
Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami.
Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.
Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw.
Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach.
Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków.
Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe.
Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam. Również wizytę u lekarza w celu postawienia diagnozy tak szybkiego spadku masy ciała.Po dokonaniu diagnozy można myśleć o zwiększeniu masy ciała.Pozdrawiam