Napady agresji po stosowaniu leków Fanipos i Cleratine u dziecka cierpiącego zespołu Aspergera

Witam! Mojej córce lekarz przepisał lek Fanipos do stosowania donosowego z powodu kaszlu i nasilonej alergii i jednocześnie lekarz zalecił podawanie cleratine. Po około dwóch tygodniach córka zaczeła mieć napady agresji, płaczu, silny apetyt na słodycze. Dodaje, że ma Zespół Aspergera. Czy podawanie tych leków mogło przyczynić się do wywołania takich zachowań? Proszę o pomoc.

W takiej sytuacji warto wrócić do lekarza, który lek zapisał. Będzie potrafił najpełniej odpowiedzieć na to pytanie (zna historię choroby córeczki, zaburzenia związane z ZA i dotychczasowe reakcje) a w razie potrzeby będzie mógł zmienić leczenie. Warto także przeanalizować, czy oprócz wprowadzenia leku pojawiły się w życiu córki jakieś zmiany lub trudności, czy zdarzały się wcześniej podobne (np na stany alergiczne, które bywają bardzo uciążliwe) itp.
Warto także przemyśleć podjęcie psychoterapii rodzinnej w celu wspierania rozwoju córki.