Dlaczego moje dziecko m wybuchy agresji?

Witam, córka jak skończyła roczek całkowicie zrezygnowała z drzemek, ciagle biegała, nigdy nie płakała jak się uderzyła, była bardzo nerwowa gdy było więcej ludzi wokół. Od 3 roku zaczęły się przygody z krzykami, gryzieniem, biciem. Co jakiś czas wpadała w furię. W wieku 5 lat poszłam do PPP. Chodzi na spotkania z psychologiem ( w grudniu będzie miała 7 lat) pani mi powiedziała, że po wszystkich obserwacjach stwierdza zespół aspergera!! Jestem w szoku, ma swoje takie różne cechy, jest bardzo wybiórcza w jedzeniu, nie znosi czesać włosów spinać ich, obcinać paznokci, lubi matematykę, fascynuje ją kosmos ale te wybuchy agresji są tak silne, że jestem prawie codziennie cała w siniakach. Nie mogę jej przytrzymać bo krzyczy pomocy ratunku ała, matko jedyna.. ona ma 7 lat, boje się co będzie dalej. Mamy wizytę u psychiatry już z opinią PPP umówioną. Z przedszkola na opinii także wychowawczyni napisała że córka agresywnie się zachowuje. Nie idzie tak funkcjonować.. próbujemy razem z mężem na spokojnie, książkowe podchodzić do sytuacji ale nie działa nic ona nie rozumie różnicy między dzieckiem a dorosłym, np: nie posprząta pokoju a jest umowa ze ma na to 3 godzinki dziennie inaczej nie ma dobranocki wieczorem to potrafi zabrać nam telefony bo „jeżeli my ją karzemy to ona nas” „ wieczorem afera bo jak ona idzie spać to my tez mamy” .. po każdym wybuchu złości ma ból głowy i mdłości, czy lekarz psychiatra pomoże jakoś córce? Zapisze jakieś leki aby ona mogła w miarę funkcjonować?? Teraz idzie do 1 klasy podstawowej, jesteśmy trochę przerażeni co to będzie..

Szanowna Pani,

Te objawy mogą wskazywać na zaburzenie ze spektrum autyzmu, np. zespół Aspergera, jednak trafną diagnozę można postawić tylko na osobistej wizycie u lekarza psychiatry. Warto również skonsultować się s terapeutą. Stosowna terpia w takich przypadkach to terapia behawioralna, stosowana analiza zachowania, psychioterapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam