Napady nerwowości, strachu i złego samopoczucia

Skończyłam 39 lat. Od dwóch miesięcy mam dziwne napady nerwowość, strachu, zle się czuje ale to się dzieje raz w miesiącu przez parę dni, potem przechodzi samo. Wydaje mi się że to tak przed miesiączką jest. Poprostu bardzo jestem zdenerwowa, popudzona, poprostu dziwne się czujesz. Może to objawy zbliżającej się miesiączki? Lub poprostu przekwitam :-(

Jeśli nie zaczęła Pani przyjmować jakiś leków, lub od opisywanych 2 miesięcy, nie wprowadziła Pani zmian w swoim funkcjonowaniu, to prawdopodobnie ze względu na zamiany hormonalne, zmienia się również częstotliwość pani fal mózgowy i pobudzeniu ulegają obszary mózgu odpowiadające za uczucia, które Pani opisała, niekiedy pojawia się również uczucie smutku i przygnębienia. Bardzo skuteczna w niwelowaniu takich stanów jest terapia Biofeedback, w trakcie treningów nauczy się Pani jak wpływać na częstotliwość pracy fal mózgowych i stabilizować ich pracę. Jednakże zanim uda się Pani na trening Biofeedback warto zasięgnąć opinii u lekarza specjalisty celem wyeliminowania innch przyczyn takiego stanu.