Napady złości przed miesiączką

Mam pytanie dotycz napdadów złości. Leczę obecnie wieloletnią depresje lecz, gdy mam dostać miesiączkę wszystko jest w stanie wyprowadzić mnie zrównowagi. Ja rozumię napięcie przed mieś ale ryczę z nerwów, gdy np. Mąż w momencie mojego "podminowania" mówi nie dramatyzuj zamiast mnie zrozumieć, że jest mi źle i jakoś pocieszyć. Ten człowiek mnie nie rozumie, nie mam w nim wsparcia, nie mam komu się wygadać. Co ja mam zrobić?, czuję się niewolnikiem swoich nerwów dłużej nie zniosę tej frustracji..
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Mężczyzna do końca " nie zrozumie", bo nie jest kobietą i nie ma takich problemów ,jak kobieta- on reaguje po męsku, w cyklu miesięcznym prawie zawsze występują zazurzenia nastroju,poproś lekarza ,aby dodał lek na dorażne uspokojenie lub kup preparat ziołowy bez recepty i staraj się jakoś przetrwać te dni1

0

Warto nad tym pracować w psychoterapii. Bo jedna strona medalu to fakt, że w okresie przedmiesiączkowym następują pewne zmiany hormonalne w organizmie kobiety, które wpływają na ogólnie pojęty nastrój i napięcie. Druga natomiast to pytanie o to, na ile Pani trudności związane są tylko z napięciem przedmiesiączkowym, a na ile wynikają z trudności w relacji małżeńskiej ( a w tym okresie są po prostu najbardziej widoczne).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Napady złości i problemy alkoholowe u mężczyzny

Pytanie do psychiatry lub psychologa. Co mozna u niego podejrzewac? Moja kolezanka ma chlopaka , ktory ma problemy alkoholowe i takze jest epileptykiem. Ale to nie wszystko. Ma tez napady zlosci. Sam mowi o sobie, ze jest bardzo wrazliwy emocjonalnie i nie umie odczytywac emocji. Ostatnio razem szli do domu i sie zgubili w metrze, to wprowadzilo go w zlosc. Wyrzucil jej rzeczy z mieszkania i kazal oddac klucz , powiedzial ze jest zmeczony i kazal jej opuscic budynek w ktorym mieszka. Zawsze
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Podobne zachowania mogą wynikać z różnych przyczyn (od zaburzeń osobowości, poprzez choroby psychiatryczne, jak i mające podłoże somatyczne, po objawy wynikające z uzależnienia itp). Warto by przyjaciółka zastanowiła się, czy chce trwać w takim związku? Koniecznym byłoby także podjęcie konsultacji psychologicznej i psychiatrycznej przez chłopaka.

0

Dzień Dobry Pani,

U Pani Koleżanki Chłopaka znaczenie ma epilepsja, nadużywanie alkoholowe, a co za tym idzie nie zrównoważenie emocjonalne, reaktywność i nieadekwatne reakcje do sytuacji.

Koleżanka powinna porozmawiać i zasugerować Partnerowi konsultację psychiatryczną i psychologiczną- wskazana terapia (musi być akceptacja).
Z tego co Pani napisała powinna zastanowić się, czy chce być w takiej relacji.

Powinna zadbać jednak o Siebie.

Dobrego Wyboru,
Irena Mielnik-Madej

0

Witam,
portal internetowy ma wiele ograniczeń, a zatem uniemożliwia stawianie diagnoz. Niemniej z tego co Pani pisze, to zachowania chłopaka źle wpływają na koleżankę. Z tego względu może warto byłoby, aby koleżanka zadbała przede wszystkim o siebie i ewentualnie wskazała chłopakowi możliwe sposoby poradzenia sobie z jego problemami tj. konsultacja z psychiatrą lub psychologiem
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Niekontrolowane napady złości u dorosłej kobiety

Witam! Moja żona od pewnego czasu miewa niekontrolowane napady złości (histerii) najczęściej z prozaicznego powodu. Nie przeszkadza jej obecność dzieci które bardzo to przeżywają. Po czym zachowuje się jak gdyby nic się nie stało. To tak w wielkim skrócie. Niepokoją mnie te zachowania, proszę o poradę. Dziękuję.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Postaraj zastanowić się, od jakiego momentu rozpoczęły się problemy ze złością u Twojej żony. Może uda Ci się znaleźć jakąś przyczynę.
Poza tym spróbuj spokojnie porozmawiać z żoną na temat jej zachowania - pamiętaj, jednak żeby nie było w tej rozmowie żadnych oskarżeń z Twojej strony. Po prostu powiedz jej, że zauważyłeś zmiany, martwisz się i chciałbyś, żebyście wspólnie zastanowili się, co możecie z tym zrobić.
Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Panu,

i słusznie, że opisane przez Pana objawy, występujące u Pana żony, zaniepokoiły Pana.

Sugerowałabym delikatne zachęcenie Pana żony do konsultacji i rozmowy z psychologiem, a może i psychiatrą, celem postawienia diagnozy.

A może zaproponowanie wspólnej terapii małżeńskiej (w ramach NFZ-tu lub prywatnie) co bardziej byłoby do przyjęcia przez żonę - zostawiam do rozważenia.

Życzę Panu tylko dobrej relacji w związku,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty