Nasilone emocje przed miesiączką

od czasu kiedy urodzilam pierwsze dziecko ( 4 lata ) mam poważny problem z nerwami przed miesiączką. z natury jestem żywiołowa i wybuchowa. czas przed okresem jest dla mnie straszny. nie pomagają tabletk uspokajające. wybucham i robie okrutne jazdy. skupia się to na moim mężu niejednokrotnie świadkami są także dzieci. nie panuje nad emocjami. choć powody może i są zasadne to forma mojego zachowania jest nie do zaakceptowania. jestem umęczona już tymi huśtwakami nastrojów

Zachęcam na początek do kontroli u lekarza pierwszego kontaktu- być może warto zrobić badania krwi, także w kontekście hormonalnym. Kontrola u lekarza ginekologa też by·łaby wskazana. Jeśli specjaliści wyklucza somatyczne czy endokrynologiczne podłoże trudności, ich przyczyna może leżeć w emocjach czy relacji. Wówczas warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty.

Witam
objawy które Pani opisała, moga wskazywać na zespół napięcia przedmiesiączkowego lub dysforyczny zespół napięcia .Objawy które mogą się pojawiać , to również lęk, napięcie, rozdrażnienie, wrażenie zmęczenia, labilność afektywna i bóle ciała. Objawy często są tak nasilone, że mogą zakłócać codzienne funkcjonowanie i mogą wywoływać, "wybuchy" które Pani opisuje. Proszę sprawdzić czy problemy nasilają się w fazie lutealnej - ostatnie 14 dni przed menstruacją. Trzeba przede wszystkim wykluczyć przyczyny natury hormonalnej.
Może na początek, warto byłoby skontaktować się z lekarzem ginekologiem i poszukać informacji dotyczących sposobów radzenia sobie z napięciem przedmiesiączkowym.Czasami skuteczna jest zmiana diety, obniżenie masy ciała albo ćwiczenia fizyczne, stosowanie magnezu i vit B6. Może w chwilach szczegółnie trudnych, powinna Pani zastosować techniki pozwalające obniżyć napięcie, zatem każda metoda relaksująca i związana z aktywnością fizyczną byłaby wskazana.
To ważne, że poszukuje Pani rozwiązań, że stara się uporać z zachowaniami których Pani nieakceptuje. Tym bardziej, że mogą one niekorzystnie przełożyć się na rozwój dzieci i relacje z mężem.
pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza