Fizjologiczne podłoże emocji

Proszę o pomoc ,powiedziano mi dziś ,że moje problemy to fizjologiczne podłoże emocji,co to takiego ?!Proszę o jakąś wskazówkę,dziękuję z góry za pomoc

Witam Panią. Ważne może być od kogo otrzymała Pani taką informację (czy to był lekarz, czy terapeuta psycholog). Zachęcam Panią w każdej podobnej sytuacji do stawiania pytań, które pomogą Pani zrozumieć co ta osoba ma na myśli. Określenie fizjologiczne podłoże emocji może wskazywać, że Pani jak każdy człowiek jest jednością psychofizyczną. Zarówno problemy fizjologiczne mogą wpływać na obszar psychiczny (np. emocje) jak również obszar psychiczny czyli to co dzieje się z naszymi emocjami może wpływać na naszą kondycję fizyczną. W połowie lat 90-tych XX wieku udowodniono, że nasz układ nerwowy posiada wiele powiązań z układem odpornościowym. I tak np. jeśli dużo jest w naszym życiu stresu to mogą pojawić się tego konsekwencje w obszarze zdrowia fizycznego. Mam nadzieję, że to co napisałem jest dla Pani jakoś pomocne. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry,
szkoda, że od razu nie zapytała autora pytania o to co miał na myśi. Fizjologiczne podłoże emocji związane jest z reakcjami ciała w momencie odczuwania danej emocji np. strach - przyspieszone bicie serca, fala gorąca, wzmożone napięcie mięśni; wstyd - rozszerzenie naczyń krwionośnych twarzy (rumieńce) i górnej części ciała.
szczęście - uczuciem unoszenia, ekspansji płuc; smutek- rozluźnieni mięśni nóg i rąk, napięciem mięśni gardła i okolic oczu.