Problemy z pamięcią u 27-latka

Mam 27 lat pojawily sie u mnie problemy z pamiecia...Mam problemy z sercem i nadcisnieniem (tetniak)...Pije okazyjnie,nie zazywam narkotykow,a jem normalnie jak kazdy. Zawroty glowy,krotkotrwale zaniki pamieci...Nie wiem co sie dzieje...Prosze o rade nim pojde do lekarza tak na zywo. Z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie. Prosze o odpowiedz i rade.

Podobne trudności mogą mieć rożne podłoże- zarówno biologiczne (zaburzenie, choroba) jak i emocjonalne. Dlatego zachęcam do podjęcia konsultacji lekarskiej jak najszybciej. Lekarz określi źródło trudności i skieruje do odpowiedniego specjalisty (np na psychoterapię).

Witam Pana. Myślę, że odpowiedzi na Pana pytanie trzeba szukać dwutorowo ponieważ jesteśmy jednością psychofizyczną. Ponieważ ma Pan problemy ze zdrowiem w sferze fizjologicznej to warto zadać to pytanie Pana lekarzowi prowadzącemu. W kontekście psychologicznym mogę Panu odpowiedzieć, że uwaga jest naszą naczelną funkcją poznawczą. Od niej zależą nasze procesy pamięciowe (czyli to jak zapamiętujemy, jak przechowujemy i jak odtwarzamy zapamiętany materiał). Myślę, że Pana stan zdrowia może być źródłem stresu a stres może negatywnie wpływać na Pana uwagę. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/