Zaburzenia pamięci u 25-latka

Witaj. mam poważny problem z pamiecią. taki stan mam. nie da się zyc . w rozmowie z ludzmi odczuwam pustke , nie można ze mną porozmawiac na zaden temat ... rezonans głowy robiłem wszystko ok. dodam że mam 25lat. a taki sam umysł jak 12,13 lat temu nic sie nie rozwinąłem

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Z opisanymi przez Pana objawami, trudnościami może Pan się zgłosić do psychologa, psychoterapeuty, będzie to właściwa decyzja. Opisane symptomy mogą mieć podłoże depresyjno-lękowe, osobowościowe. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Jeżeli uzna za konieczne, poza psychoterapią, zaleci dodatkowe konsultacje.
Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Witam Pana. Czytając o Pana problemach nie mam jasności czy dotyczą one procesów pamięci ( o tym Pan wspomniał), czy są to zaburzenia myślenia (napisał Pan, że nie można z Panem porozmawiać na żaden temat). To może być ważne rozróżnienie czy ma Pan problemy z sięganiem do swojej pamięci czy są to problemy z myśleniem zwłaszcza złożonym. W obu przypadkach może chodzić o problemy z koncentracją uwagi. Częstym źródłem problemów z koncentracją jest stres i związane z nim napięcie, które upośledza uwagę. Stąd może być problem z zapamiętywaniem, przechowywaniem i odtwarzaniem zapamiętanego materiału. Pana świadome doświadczanie tych sytuacji, w których pojawiają się te problemy mogą być źródłem dodatkowego napięcia. Jestem przekonany, że precyzyjna diagnoza Pana problemów i pomoc jest możliwa w kontakcie bezpośrednim z psychologiem. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/