Jaka może być przyczyna zaburzenia pamięci krótkotrwałej?

Jaka może być przyczyną zaburzenia pamięci krotkotrwalej? Zapominam co robiłam wczoraj i przed wczoraj itd a pamiętam szczególowe rzeczy z dzieciństwa. Czego mogą być to objawy?

- przemęczenia organizmu (nadmiarem pracy lub stresu), - - zażywania substancji psychoaktywnych
- depresji
- niedoczynności tarczycy
- problemów neurologicznych
- trudne doświadczenia emocjonalne, trauma i stres pourazowy
- urazy głowy

W przypadku utrzymywania się tego typu problemów sugeruję konsultacje lekarską by wykluczyć zaburzenia neurologiczne lub endokrynologiczne.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Być może jest jakaś przyczyna, która upośledza Pani uwagę. Jest to nasza naczelna funkcja poznawcza od niej zależy zapamiętywanie, przechowywanie i odtwarzanie zapamiętanego materiału. Częstą przyczyną problemów z uwagą jest silny i/lub długo utrzymujący się stres. Również sytuacje, które mają charakter traumy mogą powodować tego typu rozregulowanie. Być może w Pani życiu w bliższej, dalszej przeszłości miały miejsce tego typu wydarzenia. A może w obecnym życiu jest obecny silny i/lub długotrwały stres? Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,

Zachęcam, by wybrała się Pani do psychologa/psychoterapeuty oraz do lekarza psychiatry. Przyczyny mogą być różne (mogą mieć m.in. tło psychologiczne czy neurologiczne). Warto wybrać się do specjalistów, ponieważ oni opierając się na informacjach uzyskanych od Pani oraz jeśli będzie to wskazane na testach psychologicznych/neuropsychologicznych i innych badaniach zbadają przyczynę i pewnie zaproponują najlepszą dla Pani formę pomocy.

Pozdrawiam
Karolina Matlak