Napięty mięsień powięzi szerokiej a terapia falą uderzeniową

Witam, badania potwierdziły u mnie mocno napięty mięsień powięzi szerokiej. Próbowałem go ćwiczeń na rollerze ale mi nie pomogły. Czy terapia falą uderzeniową na tą partię mięśni mogłaby się okazać skuteczna ? bardzo proszę o podpowiedź doświadczonego ortopedy lub fizjoterapeuty , pozdrawiam

Jeśli chodzi o mięsień naprężacz powięzi szerokiej to współpracuje on z mięśniem pośladkowym wielkim przy napinaniu powięzi szerokiej uda. Fala uderzeniowa może być skuteczna, ale na początek radzę udać się do fizjoterapeuty, który oceni całościowo Pański stan i zadecyduje jaka powinna być droga terapii (kwestia tego co panu na co dzień przeszkadza, napięty mięsień nie musi być przyczyną - może być efektem problemu). Pozdrawiam