Narkotyzowanie gałką muszkatołową

Witam. mam pytanie dość nietypowe, usłyszałem jak syn rozmawia z kolegami, mówili coś o gałce muszkatołowej że idą się "naćpać". Nic z tego nie rozumiałem wiec poszukałem w internecie i pisze że działa to jak narkotyk. i tu moje pytanie: czy można kupic w aptece jakies testy które to wykryją? albo zabrać go na badania w szpitalu? jest jakiś sposób? jakikolwiek. Pozdrawiam Krzysztof P.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by poprzez testy apteczne czy też testy laboratoryjne potwierdzić narkotyzowanie się gałką muszkatołową. Najlepiej szczerze porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić problem.