Natrętne myśli o Bogu

około 12lat temu pierwszy raz zrodziła mi sie mysl w głowie ze musze cierpiec i ciagle mi to siedziało w głowie to było straszne wiele lat zyłam w przekonaniu ze skoro taka mysl pojawiła mi sie w głowie to jest ona od Boga dla mnie to było straszne,musiałam sie modlic bardzo długo, odmawiax rozaniec ,wszystko byłoby ok ggybym sama od siebie tak chciała ale bałam sie ze to jest od Boga a Jemu nie mozna sie sprzeciwiac ja sie tego strasznie boje to mi tak paralizuje zycie a moze to ma tak byc??

Proszę skorzystać z pomocy psychologa- bo badaniu i wywiadzie, będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować leczenie. Może warto także porozmawiać z zaufanym księdzem?

Witam. Proszę jak najszybciej skonsultować się z psychologiem, psychoanalitykiem, psychiatrą. Zapewne potrzebuje Pani bratniej duszy, kogoś komu mogłaby Pani zaufać i otwarcie pomówić o swoich myślach, uczuciach, potrzebach. Jeśli wierzy Pani w Boga, to przecież Bóg jest dobry i miłosierny, on nie oczekuje od człowieka cierpienia. On chce, że człowiek był szczęśliwy. Myśli, które powstają w Pani głowie produkuje Pani, a nie Bóg. To Pani wybiera swoje myśli, z psychologiem omówi Pani, jakie są ich przyczyny, jakie wydarzenia w Pani życiu spowodowały, że myśli Pani w taki a nie inny sposób. Proszę często wychodzić z domu, spotykać się ze znajomymi, jak najwięcej z nimi rozmawiać, otwierać się przed ludźmi. Powodzenia